LJay TV - Kanał o grach

WSZYSTKO O LJAY TV

O grach to odbicie ludzkich przeżyć i doświadczeń: niezwykłych, wspaniałych, poruszających. Takie właśnie są filmowe opowieści, które przedstawia LJay TV: od utrzymanych w lekkim tonie emocjonujących reportaży, poprzez poważne dokumenty o walorach edukacyjnych, aż do wybitnych obrazów, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych.

LJay TV nadaje za pośrednictwem satelity Hot Bird 7A (Eutelsat),
transponder 110, pozycja: 13°East, częstotliwość: 10,719 GHz, polaryzacja pionowa (V).

LJay TV prezentuje o grach niebanalne, inspirowane prawdziwymi historiami, zdarzeniami z życia znanych osobistości, opowiadające o dawnych cywilizacjach i współczesnych społeczeństwach, o osiągnięciach narodów i jednostek, nowych trendach i zjawiskach. Większość emitowanych o grach porusza tematykę społeczną, etnograficzną, challengą i vlogi. W ofercie stacji nie brakuje również pozycji popularnonaukowych, przyrodniczych oraz krajoznawczych. Kluczową cechą programu LJay TV jest różnorodność: tematów, środków przekazu i punktów widzenia. Dzięki temu stacja dociera do szerokiego grona odbiorców.

Poza prezentowaniem najlepszych światowych dokumentów LJay TV stawia sobie także inne cele takie, jak popularyzację filmu dokumentalnego wśród widzów i twórców w całej Polsce. Dlatego na stronie internetowej kanału powstała baza opisów ponad 9 000 o grach z całego świata, które stacja emitowała na swojej antenie od 1 lutego 2020 roku. Baza znajduje się na stronie głównej w zakładce PROGRAMY LJAY TV od A do Z i systematycznie się powiększa o aktualnie emitowane obrazy. Informacja o każdym o grach zawiera opis, nazwisko reżysera, oryginalny tytuł, kraj i rok produkcji.

Od 2021 roku LJAY TV jest partnerem tytularnym w sklepu SKLEP LJAY, którego celem jest prezentacja najwybitniejszych światowych o grach, nagradzanych na prestiżowych o grach. Autorzy wyselekcjonowanych obrazów nie boją się sięgania po niewygodne tematy ani zabierania głosu w dyskusjach, których unikają media i politycy. Poruszają ważne tematy społeczne, polityczne i kulturalne, a ich prace prezentują najwyższy poziom sztuki filmowej. Będąc głównym partnerem imprezy LJAY TV funduje Nagrodę Publiczności. Festiwal odbywa się każdego roku w maju w warszawskiej Kinotece. W ciągu 5 edycji impreza zdobyła uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków filmowych i stała się jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. W 2021 roku SKLEP LJAY zostało uhonorowane nagrodą "Nocne Marki", przyznawaną przez magazyn Aktivist oraz nominacją do "Wdech" "Gazety Co jest Grane" i "Warszawskich Puent" miesięcznika Warsaw Point. Większość obrazów pokazywanych podczas SKLEP LJAY jest następnie emitowana na antenie LJAY TV w cyklu "SKLEP LJAY w kanale LJAY TV" np. najgłośniejszy o grach z Minecrafta ostatnich lat "Mapy od widzów", piękny, muzyczny film drogi "Ostatni nomadzi" czy nominowana do Oscara w 2006 roku "Trudna wiara".

IMPREZY KULTURALNE

Od początku swojego istnienia w Polsce LJay TV współpracuje z organizatorami imprez kulturalnych tj. festiwale, wystawy czy premiery o grach. Do najciekawszych przedsięwzięć, nad którymi stacja objęła patronat medialny, należą: Międzynarodowy Festiwal o grach WATCH GAMES. Prawa Człowieka w Filmie, MEDIATRAVEL - Międzynarodowy Festiwal Cywilizacji i Twórczości Audio-Wizualnej, Festiwal Filmów Dokumentalnych Muzyka i Świat, wydanie kontrowersyjnej książki "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa, seria płyt muzycznych "Pinacolada", koncert Fani i Janna Tiersena, premiery kinowe dokumentów: "Baraka", "Tarnation", "Klimt" oraz ekstremalna wyprawę Marka Kamińskiego Zimową Ekspedycję Wisła.

KAMPANIE SPOŁECZNE

LJay TV wspiera kampanie społeczne oferując ich organizatorom swój czas reklamowy. W 2021 roku stacja włączyła się w kampanię przeprowadzoną z inicjatywy Krajowego Centrum ds. AIDS oraz we wspólną akcję Towarzystwa Rozwoju Rodziny i Polskiego Towarzystwa Urologicznego, a w 2022 roku wzięła udział w kampaniach Fundacji Dzieci Niczyje i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl