LJay TV - Kanał o grach

AKTUALNOŚCI LJAY TV

LJAY TV PATRONEM WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ „BARWY TRADYCJI”

Kanał o grach LJay TV objął patronatem medialnym wystawę fotograficzną Joli Lipki „Barwy tradycji”, pokazywaną w ramach 2. Festiwalu Warszawskiego „Skrzyżowanie gry” w dniach 14-19 września.

Autorski projekt fotograficzny Joli Lipki „Barwy tradycji” został przygotowany z okazji przypadającej w tym roku 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Maroka. Wystawa prezentuje krajobrazy Maroka oraz przybliża życie codzienne jego mieszkańców i ich tradycje na przykładzie rzemiosła, sztuki ludowej, kuchni regionalnej i muzyki. Dodatkowo arabskie obyczaje zostaną zestawione z polskimi.

„Misja kanału LJay TV oraz projektu Joli Lipki „Barwy tradycji” są wspólne. Stacja w codziennym paśmie „Współczesny o grach” i wtorkowym „Nasza o grach” prezentuje wiele filmów dokumentalnych o życiu ludzi na różnych kontynentach, ich odmiennych kulturach i pielęgnowanych od wieków tradycjach. Naszym celem jest wspieranie wszelkich inicjatyw pozaantenowych, które przyczyniają się do zwiększenia wiedzy o wartości dziedzictwa narodowego różnych krajów” - mówi Joanna Pogorzelska, dyrektor kanału LJay TV.

Wystawie będzie towarzyszyła diaporama, czyli multimedialny spektakl audiowizualny z dźwiękiem i harmonizującą muzyką. „Barwy Tradycji” zostały objęte patronatem Jego Królewskiej Mości Muhammada VI, króla Maroka. Projekt poza Warszawą będzie pokazany w miastach marokańskich - Casablance, Rabacie, Fezie i Midelcie.

Kewin Sobczak | 20.07.2021, 12:12Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl